MASZYNY I OBRABIARKI CNC

Technologia CNC (computerized numerical control) jest standardem stosowanym w nowoczesnych systemach obróbki materiałów. Opracowane przez operatora programy w języku G code są wprowadzane do maszyny za pośrednictwem panela operatorskiego lub komputera. Możliwość wielokrotnego uruchomienia programu na obrabiarce nie tylko znacząco przyspiesza proces produkcji, ale też zapewnia wysoką powtarzalność wykonywanego elementu.

Nasz serwis oferuje fachową pomoc w rozwiązywaniu problemów z maszynami (obrabiarkami) CNC:

  • diagnostykę zespołów napędowych (awaryjne zatrzymanie osi, awaria wrzeciona, przekłamany odczyt pozycji, problem z pozycjonowaniem)
  • diagnostykę i naprawę elektronicznych elementów serwomechanizmu (silnik, falownik, enkoder, resolver)
  • diagnostykę i naprawę paneli operatorskich maszyn cnc
  • usuwanie usterek z oprogramowaniem komputera, panela operatorskiego

Serwisujemy urządzenia cnc stosowane w przemyśle mechanicznym, ślusarskim, zbrojeniowym, meblowym, gastronomicznym, szwalniczym,  etc. producentów takich jak: Biessege, Bridgeport, Brother Industries, Cassolin, Citizen, Fanuc, Heidenhain, Milacron, Siemens Sinumerik.

Pomimo wiekowej już konstrukcji, Bridgeport Interact 1 MK2 jest nadal chętnie używany w obróbce oraz ceniony za prostotę i niezawodność. Jego napędy pracują na nieprodukowanych już obecnie silnikach SEM - dlatego warto zapewnić sobie dobry serwis maszyny.

W 1977 roku powstał pierwszy film sagi Gwiezdnych Wojen. Futurystyczna technologia tamtych - nie tak odległych czasów - jest dzisiejszą codziennością, również w serwisowanych przez nas urządzeniach. Jednym z ostatnich jest robot CNC Kuka wykorzystujący wiązkę lasera w obróbce i spawalnictwie.