DIAGNOSTYKA, SERWIS I NAPRAWA AUTOMATYKI URZĄDZEŃ MORSKICH

Jednym z podstawowych profilów naszej działalności jest zapewnienie wsparcia dla firm zajmujące się eksploatacją i utrzymaniem jednostek pływających. W tym zakresie oferujemy szeroką ofertę diagnostyki, przeglądów serwisowych, napraw i inspekcji automatyki urządzeń morskich.

 Serwisujemy szeroką gamę urządzeń instalowanych na morskich jednostkach pływających po wodach całego świata. Są to urządzenia:

  • automatyka i sterowanie silnikami głównymi jednostek (MAN, Wartisla Sulzer)
  • automatyki zespołów agregatów prądotwórczych (MAN, SYNPOL)
  • systemy monitorujące maszynownię statku (NORCONTROL, VISTA)
  • automatyka kotłów (SAACKE)
  • dźwigi przeładunkowe (BLM, NMF)
  • systemy przeciwpożarowe
  • stery strumieniowe

Usługi związane z elektroniką i automatyką morską wykonujemy wyłącznie za pośrednictwem firmy Marcontrel sp. z o. o.

Moduł sterujący Alfa Laval Vischochief VCU160 (Viscosity Control Unit) to główny element kontrolujący lepkość podawanego paliwa do silnika głównego statku.

 Wirówki produkcji Alfa Laval są bardzo często spotykanymi instalacjami w przemyśle

Zapewnienie odpowiednich środków łączności na jednostkach pływających ma zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo załogi.

 

Jednym z elementów mających wpływ na prawidłową pracę silników głównych statków są parametry spalanego paliwa. Oczyszczone paliwo ciężkie - ze względu na swoją wysoką lepkość w niskiej temperaturze - musi zostać wstępnie podgrzane, aby jego lepkość uległa zmniejszeniu.

W naszym serwisie posiadamy stanowisko diagnostyczne do badania paneli sterujących wirówkami GEA (Westfalia Separators).

Prace na statku badawczym E/V Nautilus dobiegły końca. Nautilus wraz z załogą wyruszył z Port of Tampa na Florydzie w kolejną misję badawczą.

Jest to jednostka o bardzo dużym dorobku badawczym. Czy wiecie, że to właśnie jego załoga zasłużyła się w odnalezieniu wraków Titanica i potężnego okrętu nazistowskiej, niemieckiej floty - Bismarck? Zobaczcie, nad czym będą obecnie pracować!

Media

Czy wiedzieliście, że pod przeszło stuletnią marką Rolls Royce produkowane są nie tylko luksusowe samochody, ale też mechanizmy statków, takie jak stery strumieniowe czy maszyny sterowe?  Zupełnie niedawno nasz serwis naprawił automatykę maszyny sterowej model RV850.

Systemy kontroli kierunku i prędkości wiatru dostarczają nawigatorom cennych informacji. Posiadanie tych informacji jest szczególnie ważne podczas sztormowej pogody, gdy zasadnicze znaczenie ma ułożenie statku względem fal morskich i wiatru.