INTERFEJS SETUP TOOL DO KONFIGUROWANIA MODUŁÓW VNX-ADV

Wykorzystaj w pełni funkcjonalności modułów VNX-ADV dzięki interfejsowi VNX SETUP TOOL.

Jedną z nowych funkcjonalności wprowadzonej w serii ADVANCED jest możliwość zmian domyślnych ustawień modułu i wprowadzenie własnej konfiguracji, zależnie od potrzeb. Za pomocą usługi terminala wbudowanej w moduły VNX ADVANCED  można w prosty i łatwy sposób przeprogramować domyślne parametry pracy - takie jak graniczne wartości momentu obrotowego. Do połączenia komputera PC z usługą terminala wymagany jest interfejs VNX SETUP TOOL.

ZASTOSOWANIE

Interfejs konfiguracyjny VNX SETUP TOOL wykorzystujemy wtedy, gdy chcemy zmienić domyślnie wprowadzone nastawy na własne. Za pomocą interfejsu możemy:

  • zwiększyć wartość granicznego momentu obrotowego (w przypadku, gdy nasza roleta przesuwa się ciężej niż zwykle i na domyślnych nastawach nie następuje pełne zamknięcie lub otwarcie rolety)
  • zmniejszyć wartość granicznego momentu obrotowego (gdy chcemy zmniejszyć nacisk na elementy rolety, a nasza roleta przesuwa się bez większych oporów)

Nastawę wybiera się oddzielnie dla każdego z kierunków ruchu.

HARDWARE

Stawiamy na proste, niezawodne i ogólnodostępne rozwiązania. Hardware potrzebny do połączenia oparty jest o popularny układ FTDI FT232, będący konwerterem USB-UART 5V, a w instrukcji podajemy sposób podłączenia. Szeroko dostępne sterowniki dla różnych systemów operacyjnych PC czynią interfejs uniwersalnym - może pracować pod kontrolą systemów Windows, Linux, Mac.

SOFTWARE

Od strony programowej interfejs VNX SETUP TOOL nie wymaga żadnego płatnego, specjalistycznego oprogramowania. Jedyne, co potrzeba, to aplikacja obsługująca połączenia terminalowe. Dla systemów Windows bardzo popularną jest Putty, w systemie Linux wygodnym narzędziem jest Minicom, USB serial console dla systemie Android.

Kliknij tutaj, by przejść na stronę sklepu online.

Zachęcamy do pobrania instrukcji modułu, w której opisana została krok po kroku konfiguracja połączenia z PC oraz funkcjonalność interfejsu:

Instrukcja VNX SETUP TOOL